Jsme to, co jíme. To znamená, že vše, co jíme, nás ovlivňuje na třech úrovních:
První úroveň je ta fyzická, která má přímý vliv na zdraví našeho těla.
Proto se v našich výrobcích nesetkáte s žádnými chemickými přísadami, ochucovadly ani barvivy. Snažíme se používat co nejjednodušší suroviny, u kterých je minimální šance, že prošly procesy jako genetická modifikace (pro všechny naše suroviny vyžadujeme certifikát, že nejsou geneticky modifikovány) či různé druhy rafinace atd.
Druhou úrovní je úroveň mentální.
Všichni jistě známe pořekadlo: „Ty jsi snědl vtipnou kaši.“ Tato úroveň je už poněkud jemnějšího charakteru než ta první fyzická, a proto lidem s hrubší povahou může připadat trochu nepochopitelná. Nicméně věřte, že mentální rozpoložení kuchaře bude mít přímý vliv na naši mysl. To v praxi znamená, že například veselý pan kuchař vám uvaří právě tu zmiňovanou „vtipnou kaši“, zatímco kuchař podléhající depresím vám skrze médium oné kaše, může předat trošku ze svých depresí. Schválně to nyní zkuste začít pozorovat a snažte se být vnímaví a jistě brzy uznáte pravdivost tohoto univerzálního poznání. V tomto ohledu se snažíme, aby naše produkty byly vyráběny s láskou a s přesvědčením, že i v této sféře chceme na váš talíř či misku přinést jen to nejlepší.
A konečně poslední úrovní, na které nás jídlo ovlivňuje, je úroveň duchovní.
To, co jíme, ovlivňuje nás - duši, která obývá a oživuje toto hmotné tělo. A s tím právě souvisí porozumění vesmírnému zákonu karmy. Zákon karmy spočívá v tom, že máme zodpovědnost za svoje činy. V praxi to znamená, že s každým naším činem zároveň vzníká i reakce na tento čin. Lidské bytosti je dána tato
zodpovědnost s ohledem na míru rozvinutosti našeho vědomí (specificky schopnost používat pro naše rozhodování inteligenci, logické uvažování a poznání). Společně s pomocí svědomí bychom tedy jako lidé měli dospět k pochopení, že čím méně násilí na ostatních živých bytostech se při zaopatřování potřeb našeho těla dopouštíme, tím méně špatných karmických reakcí si vytváříme pro naši budoucnost. A právě proto je součástí našeho životního přesvědčení i vegetariánský, popřípadě veganský způsob stravování. Našimi výrobky chceme přispět k pestrosti a rozmanitosti jak chutí tak živin na vašem stole, bez zbytečného násilí na spoluobyvatelích naší společné matičky Země.
Bez karmy?
Pochopitelně i rostliny jsou živé bytosti, jež k naší obživě mnohdy musíme připravit o život. I vegetariánství ba dokonce veganství tak přináší určité karmické reakce, stejně jako jakákoliv činnost v tomto světě. A tím se dostáváme k podstatě našeho loga „bez karmy“, které možná způsobilo několik otazníků či dokonce i pozvednutých obočí vás, našich zákazníků.
Ve Védských textech (konkrétněji v Bhagavad-gítě), je předložen velice jednoduchý návod na to, jak může být jídlo, které jíme, zbaveno karmických reakcí spojených s jeho přípravou. Jídlo by mělo být připraveno s ohledem na výše zmíněné principy a před tím, než ho jíme my, má být nabídnuto (neboli obětováno) s poděkování a vděčností Tomu, který stvořil jak nás, živé bytosti, tak i jídlo samotné. Nic víc nic míň není potřeba. Je to jednoduché a zároveň velice vznešené. Díky pochopení těchto principů můžeme žít s klidným srdcem a přesvědčením, že s našimi výrobky dostáváte na stůl opravdu to nejlepší.